Kerhot 7-14 v

Lasten vaatteita Herran Kukkaron naulakossa

Seurakunnan kerhossa on kivaa ja sinne ovat tervetulleita kaikki. Tule rohkeasti mukaan! 

Kaikki kerhot Herran Kukkarolla, Haminassa. Tällä hetkellä kerhoja ei ole Virolahdella eikä Miehikkälässä. Kerhot ovat maksuttomia ja niitä ohjaavat koulutuksen saaneet isoset. 

Kokkikerhot ovat tällä hetkellä täynnä. Tyttökerhossa on vielä tilaa! 🙂

Kerhojen ilmoittautuminen on päättynyt. Voit olla yhteydessä Erikaan ja Nelliin kiinnostuksesta kerhojen suhteen. Sivun alhaalla yhteystiedot.

Kevään 2026 kerhotarjonta: 

  • Kokkikerho 1.-3.lk klo 15.30-17.00 (huom! Aika muuttunut) maanantaisin 19.1. alkaen. Kerhoon mahtuu max. 10 lasta, kolme paikkaa jäljellä. Pienten suolaisten ja makeiden herkkujen kokkailua, leikkiä ja yhteistä touhuamista. Ohjaajina Emmi ja Sofia.
  • Kokkikerho 4.-6.lk klo 17.30-19.00 (huom! Aika muuttunut) maanantaisin 19.1. alkaen. Kerhoon mahtuu max. 10 lasta, yksi paikka jäljellä. Pienten suolaisten ja makeiden herkkujen kokkailua, leikkiä ja yhteistä touhuamista. Ohjaajina Väinö ja Tuomas.
  • Tyttökerho 1.-6.lk klo 16-17 torstaisin 22.1. alkaen. Yhteistä askartelua ja muuta puuhailua, välillä myös Marian kirkossa. Ohjaajina Sara ja Mila.

Hiihtolomaviikolla ei ole kerhoja. Kokkikerhot päättyvät 11.5 ja jäävät kesätauolle, tyttökerhon viimeinen kerta on 21.5. Kerhot jatkuvat syksyllä vk 37 alkaen! Tyttökerhon tilalla alkaa 1.-6.lk puuhakerho. Lisäksi suunnitelmissa olisi futiskerho, mikäli saamme toteutumaan. Tiedot päivittyvät.

Lisäksi 4.-7.lk avoimet ovet keskiviikkoisin 21.1.2026 alkaen 13.5. asti klo 14.00-16.30. Vapaata oleilua, pelailua, mahdollisuus läksyjen tekoon. Välipalatarjoilu. Paikalla aikuinen ohjaaja.

Avoimet ovet jäävät kesätauolle 13.5. Syksyllä jatketaan taas 2.9. alkaen!

Lisätietoja: nuorisotyönohjaajat Erika Tiainen puh. 050 594 3885 ja Nelli Eväkoski 050 386 5722

Haminan seurakunta
Evästeasetukset

Käytämme evästeitä, joista osa on välttämättömiä sivuston toiminnalle. Mittaamme kävijämäärät Google Analytics -työkalulla.